עורך דין לתביעות קטנות - רון סולן עורך דין לדיני משפחה - צוואה - ירושה - הסכם ממון

מתכננים להתחתן? מתחילים פרק ב' בחיים?

5 דברים שאתם חייבים לדעת על הסכם ממון

הסכם ממון הוא חוזה בין בני זוג המסדיר את יחסי הממון שביניהם, לרבות אופן חלוקת הרכוש במידה ויחליטו להיפרד או להתגרש.

על-מנת להקנות להסכם תוקף מחייב עליו להיות בכתב וכן עליו להיות מאושר על-ידי בית המשפט לענייני משפחה או על ידי בית הדין הרבני (שלו סמכות השיפוט בענייני נישואין וגירושין), גם שינוי הסכם ממון טעון אישור של בית המשפט או של בית הדין.

משרדנו ממליץ לכל מי שמעוניין לנהל את חיי הנישואין על מי מנוחות, מבלי לחיות בחשש תמידי שזכויותיו הרכושיות יקופחו בעת פרידה או גירושין לערוך הסכם ממון. 

הסכם ממון הוא סוג של פוליסת ביטוח, הוא יוצר תחושה של ביטחון ומונע אי וודאות, שכן כל אחד מהצדדים יודע עם מה הוא “נכנס” ועם מה הוא “יוצא” מחיי הנישואין.

בנוסף, היה ובני הזוג אכן מעוניינים להתגרש או להיפרד, הסכם ממון קובע במפורש את אופן חלוקת הרכוש ומונע הליכים משפטיים מיותרים. 

חוק יחסי קובע כי כאשר בני זוג לא ערכו הסכם ממון ,עם סוף הנישואין זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית מהרכוש שנצבר במהלך הנישואין, למעט נכסים שהיו שייכים לאחד הצדדים טרם הנישואים או נכסים שהתקבלו בירושה או במתנה בתקופת הנישואין.

על פניו מדובר בהסדר הוגן, אך לעיתים חלוקה זו שנראית “הוגנת” או “שוויונית” עלולה להוביל לקיפוח אחד מבני הזוג בעת הליך הגירושין.

ישנם 4 סוגים של הסכמים ממון, ההבדל העיקרי ביניהם הוא השלב בו הם נערכים :

הסכם ממון טרום נישואין – הסכם זה נערך טרם הנישואין ומטרתו להסדיר את הזכויות הרכושיות ו/או הכספיות של בני הזוג לרבות אופן חלוקת הרכוש במידה ויחליטו להיפרד או להתגרש.

הסכם ממון במהלך הנישואין – הסכם זה נערך בדרך כלל במצב בו בני הזוג מעוניינים לשנות הסכם ממון קודם, או כאשר הם מעוניינים לתת תוקף להסדר חדש עם רכישת נכס או דירה, או עם קבלת ירושה או מתנה.

חלוקת רכוש כחלק מהסכם גירושין – במסגרת הסכם הגירושין ניתן לתת מענה לסוגיה הרכושית ולאופן פירוק השיתוף בין בני הזוג.

הסכם לחיים משותפים – הסכם ממון לחיים משותפים נועד למקרים בהם בני זוג בוחרים שלא להינשא זה לזה, ומעדיפים לחיות כידועים בציבור מסיבות שונות וברצונם להסדיר את אופן חלוקת הרכוש. לכל אחד מסוגי הסכמי הממון שלעיל יש את הנסיבות הייחודיות אשר הביאו לחתימתו, לא כל הסכם ממון דומה למשנהו, לכן עקב מורכבות הנושא מומלץ להסתייע בעורך דין לענייני משפחה לצורך עריכת ההסכם.

עריכת הסכם ממון היא מלאכה מורכבת, אשר ראוי כי תעשה בליווי עורך דין לדיני משפחה אשר מבין את ההשלכות של הסכם זה הן מבחינה משפטית והן מבחינה רגשית. הסכם הממון חייב להיות מותאם באופן אישי לצרכי הלקוח, עליו להיות ברור ולא להשאיר סיטואציות שאינן מכוסות.

משרדנו מציע שירות של עריכת הסכם ממון מבלי לצאת מפתח הבית, לאחר קיום פגישה טלפונית או שיחת וידאו במסגרתה נברר את כל הפרטים הנדרשים אנו ננסח עבורכם את הסכם הממון באופן שיבטיח את זכויותיכם.

אתם ובן/בת זוגכם תתבקשו לחתום על הסכם הממון ולשלוח אלינו עותק חתום.

אנחנו נגיש עבורכם בקשה לאישור הסכם ממון לבית המשפט הנמצא בסמוך למקום מגוריכם, ויקבע לכם דיון שבמהלכו בית המשפט ייתן להסכם תוקף מחייב לאחר שנוכח כי אתם מבינים את משמעותו ואת תוצאותיו.

רון סולן – משרד עורכי דין

עריכת הסכם ממון ע"י עו"ד מבלי לצאת מהבית

בעלות של 2,499 ₪ + מע"מ בלבד

הגשת בקשה לאישור ההסכם בבית המשפט כרוכה באגרה של 453 ₪

לקבלת ייעוץ ראשוני בנושא הסכם ממון מלאו את הטופס עכשיו!
עו"ד רון סולן

עו”ד רון סולן בוגר תואר ראשון במשפטים (LLB) ותואר שני במנהל עסקים (MBA) בהצטיינות יתרה. את התואר הראשון השלים עו”ד סולן בהיותו בן 18 בלבד ואת התואר השני השלים בגיל 22, במהלך שירותו הצבאי בחיל האוויר.

בהיותנו בעלי ידע מעמיק וניסיון עשיר בכל הקשור לדיני משפחה, משרדנו מעניק ללקוחותיו ליווי וייצוג מלאים בכל שלבי עריכת הסכמי ממון על כל סוגיו, החל מניסוחו והתאמתו באופן אישי לצרכי הלקוח ועד למתן תוקף להסכם בפני בית המשפט.

עו”ד סולן חרט על דגלו הענקת שירות משפטי באופן נגיש, יעיל ובעלויות הוגנות. 

עו”ד סולן מזמין אתכם לפנות אליו לקבלת ייעוץ משפטי בנוגע לעריכת הסכם ממון.

ron-sign-500x375

מה הלקוחות שלנו אומרים עלינו?