הגשת תביעה לבית משפט לתביעות קטנות

אמנם, תביעות קטנות עוסקות בסכומים שאינם גבוהים במיוחד, אך הן עשויות בהחלט להגיע לעשרות אלפי שקלים – סכום בלתי מבוטל לכל הדעות. יתר על כן, תביעות אלו הן הדרך להוציא את הצדק לאור, בין אם נפגעתם כתוצאה מפעולה רשלנית של בעל מקצוע, מלשון הרע באינטרנט או בפלטפורמות תקשורת אחרות, או מהתנהלות לקויה של רשויות וגופים מסחריים.

מאידך, במהלך תביעות אלו תידרשו לנהל בפעם הראשונה בחייכם הליך משפטי, כלומר להציג את טיעוניכם, את הדרך בה אתם חוויתם את האירועים, ולשכנע בצדקתכם בעזרת מסמכים ותיעודים שונים. לכן, הגשת תביעה לבית משפט לתביעות קטנות אינה עניין של מה בכך, ועליכם להתכונן לקראתה באופן הולם.

סיוע בהגשת תביעה

במרבית המקרים לא יתיר לכם בית המשפט להיות מיוצגים על ידי עורך דין. אך אין בכך לומר שאינכם יכולים להסתייע באיש מקצוע מיומן לצורך התכוננות.

עורך הדין והמגשר רון סולן חרט על דגלו לסייע לאנשים המתכוונים להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות, וזאת תוך ליווי אישי קרוב, באופן יעיל ובעלות נוחה והוגנת.

באמצעות אתר האינטרנט הייחודי תוכלו להתוודע לנושאים החשובים שנוגעים לתביעות קטנות, לקבל מענה לשאלות, ולרכוש כלים משפטיים ברורים לשיפור התוצאה בהליך שיתקיים בבית המשפט.

כמו כן, באתר עומד לרשותכם אשף מתקדם ואינטראקטיבי שבעזרתו תוכלו לבנות את כתב התביעה בסיועו של עורך דין.

זאת ועוד, ניתן לקבל הערכה של סיכויי הצלחתכם בתביעה, לבחור את המסלול ההולם, לשלוח מכתב התראה בטרם נקיטה בהליך משפטי, ולהכין את כל המסמכים הדרושים להליכים השונים. במילים פשוטות, באמצעות עורך הדין רון סולן הופך כאב הראש של התביעה המשפטית להליך ברור ונגיש, עם סיכויים טובים בהרבה להגיע לתוצאות המקוות, אפילו מול גופים חזקים כגון עיריות, בנקים ומעסיקים.

דברים שחשוב לדעת על הגשת תביעות קטנות

למעשה, הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות פתוחה בפני כל אדם, כל עוד הסכום הנתבע כפיצוי וסעד אינו עולה על 33.5 אלף שקלים (התקרה משתנה מעת לעת).

ההליך מתחיל עם הגשת כתב התביעה למזכירות בית המשפט באזור הרלוונטי, אשר כוללת בין היתר את פרטי התובע, התביעה ותיאור של המקרה.

כמו כן, יש לצרף אליה כל תיעוד חשוב כגון צילומים של רכב פגוע או של בור ברחוב, קבלה על תשלום שהועבר לבעל מקצוע וכדומה. יש לציין כי במעמד הגשת התביעה למזכירות תידרשו לשלם אגרה שעומדת על אחוז אחד מסך הפיצוי הנדרש על ידיכם.

לדוגמא, אם תביעתכם עוסקת בסכום של 30 אלף שקלים הרי שהאגרה תעמוד על 300 שקלים. עוד חשוב לדעת כי בימינו לא חייבים להגיע למזכירות בית המשפט, ולמעשה אפשר להגיש את כתב התביעה דרך אתר אינטרנט המכונה נט משפט.

הגשת תביעה קטנה בסיוע עו"ד

למידע נוסף על תביעות קטנות וקבלת ליווי משפטי בכל ההליכים והמסלולים, פנו אל משרדו של עורך הדין רון סולן עוד היום.