נגרמה לכם עוגמת נפש ?

עוגמת נפש הוא מושג כללי שמטרתו לתאר נזק לא ממוני שנגרם לאדם לדוגמה – צער, טרטור, טרחה, בזבוז זמן וכד’. מאחר וקשה לכמת נזק לא ממוני לא בקלות בית המשפט יעניק פיצוי בגין ראש נזק זה.

הגשת תביעה בגין עוגמת נפש

תובע אשר טוען כי נגרם לו ראש נזק לא ממוני מסוג “עוגמת-נפש” צריך לערוך כתב תביעה מסודר ומקצועי, על מנת להוכיח את הסבל הסובייקטיבי שנגרם לו. מאחר ותביעה בגין “עוגמת-נפש” תהא בדרך כלל בסכומים לא גבוהים רצוי להגיש אותה בבית המשפט לתביעות קטנות.
 
בית המשפט לתביעות קטנות מאפשר לכל פרט אשר חש כי נגרם לו אי-צדק, להגיש תביעה בגין סכסוכים אזרחיים בסכומים נמוכים, תחת סדרי דיון פשוטים, דיני ראיות מרוככים ואגרות משפט נמוכות.
 
עו”ד רון ממליץ לכל מי שנגרמה לו עוגמת נפש וחפץ להגיש תביעה קטנה אך אינו בעל רקע או ידע משפטי, לקבל הדרכה וליווי של עו”ד מומחה לתביעות קטנות טרם פתיחה בהליכים, שכן ייעוץ של עו”ד יכול לשפר בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה של בעל-הדין בניהול ההליך ובסופו של דבר בזכייה בתביעה.

רצוי להתייעץ עם עורך דין לפני שמגישים תביעה

לבחינת זכאותכם לקבלת פיצוי אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכי דין רון סולן אנו ננסח עבורכם את כתב התביעה, נסביר לבית המשפט בשפה מקצועית, ובהתאם לדרישות החוק, כיצד נגרמה לכם עוגמת נפש ומדוע אתם זכאים לקבל את הסעד הנדרש.